Виведення підприємств з «тіні» сприятиме зростанню ВВП. Про це, як повідомляє кореспондент Forum'у, під час круглого столу на тему «Макроекономічні тенденції - 2014: прогнози і сценарії» заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

«На сьогоднішній день, як ви звернули увагу, екзотична ситуація вийшла: ВВП падає, виробництво падає, а торгівля зростає. Нонсенс. З точки зору всіх підручників - це неможливо», - говорить Охріменко.

Водночас він підкреслив, що завдяки наведенню порядку з касовими апаратами та з використанням платіжних карток, у минулому році торгівля почала виходити з тіньового сектора.

«Дай Бог, податкова в цьому році посилить роботу касових апаратів та використання платіжних карток. І ми будемо спостерігати зростання роздрібної торгівлі. Головне джерело зростання ВВП і зростання зарплат, виконання бюджету - це наша тінь. Якщо нам справді вдасться за рахунок тих реформ, які проводить податкова, за рахунок електронних звітностей, за рахунок сумлінних перевірок з точки зору контролюючих органів, хоча б на 4% ще раз зменшити «тінь», зростання ВВП буде 5%», - зазначив Охріменко.

При цьому він підкреслив, що банківська система сьогодні працює по-«білому», проте торгівля залишається в тіні.

«Поки ми не зажмемо (тіньовий сектор. - Ред.), зростання не буде. Дійсно, у нас така ситуація, коли ми самі можемо забезпечити зростання за рахунок зменшення тіні», - додав він.

«Ніяких катаклізмів, дефолтів, банківських колапсів не буде. Дай Бог, щоб вся економіка працювала, як банківська система. Бо вона у нас працює, як в Європі. Вона вже в Європі, на відміну від торгівлі», - підсумував Охріменко.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

689