Польща з початку цього року ввела додаткові вимоги для видачі дозволів на роботу для іноземців, які раніше користувалися спрощеною системою працевлаштування (її найчастіше використовують громадяни України).

За даними Міністерства праці і соціальної політики Польщі, зміни стосуються в першу чергу нового переліку документів, необхідних для отримання дозволу на роботу, з яким можна працювати в Польщі довше, ніж півроку, повідомляє «УНІАН».

Тепер кожен іноземець, який працював шість місяців на рік без офіційного дозволу, для отримання дозволу на працю, яке дозволить продовжити роботу в Польщі, повинен подати оригінал письмової угоди з роботодавцем, який підтверджує факт його роботи в рамках спрощеної системи. Раніше допускалася копія угоди або довідка про працевлаштування.

Крім того, тепер для отримання дозволу необхідно надати оригінали документів, які підтверджують сплату соціальних внесків в рамках угоди про працю, якщо їх потрібно було платити (залежить від типу контракту на роботу. - Ред.).

Міністерство також ввело нову вимогу, за якою претендент на дозвіл на роботу повинен працювати в рамках спрощеної системи щонайменше 3 місяці до подачі заявки на отримання дозволу не тільки на одного і того ж роботодавця, але і на тій же посаді.

Водночас міністерство залишило без змін сплату, пов'язану з видачею офіційного дозволу на роботу в Польщі, яка залежно від типу коштує від 10 до 50 євро.

Міністерство також залишило без змін сплату за продовження дозволу на роботу, розмір якої становить половину вартості суми за видачу дозволу.

Нагадаємо, Польща ввела спрощену систему працевлаштування для громадян України, Білорусі та Росії (якою пізніше отримали право користуватися також громадяни Молдови, Грузії та Вірменії) в липні 2007 року, щоб компенсувати дефіцит працівників, викликаний масовою еміграцією поляків в інші держави Євросоюзу, де, за останніми даними, працює близько 2 млн громадян 38-мільйонної Польщі.

З моменту введення цієї системи до липня 2013 року українцям видали понад 1,1 млн. заявок на працевлаштування, що становить понад 90% усіх зареєстрованих заявок.

У 2012 році офіційний дозвіл на роботу в Польщі, який, як правило, видається на рік, отримали 20 тис. громадян України, що на 15% більше, ніж на рік раніше.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

215