Верховна Рада України прийняла Закон № 3855 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі», повідомляє прес-служба ВР.

Законодавчим актом запроваджується автоматична фото - і відеофіксація перевищення обмежень швидкості руху, проїзду на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзду на смугу зустрічного руху, порушення правил руху через залізничні переїзди.

Згідно із законом, у разі фото - та/або відеофіксації одного із зазначених правопорушень посадова особа ДАІ на підставі даних автоматизованої інформаційної системи зазначеного підрозділу встановлює особу, на яку зареєстровано відповідний транспортний засіб.

Документом також встановлено, якщо транспортний засіб зареєстрований на фізичну особу, вказана посадова особа виносить постанову про накладення адміністративного стягнення, яке надсилається такій фізичній особі рекомендованим листом з повідомленням. До постанови додаються фотографії транспортного засобу із зображенням його номерного знака, зроблені в автоматичному режимі в момент вчинення адміністративного правопорушення. Крім того, в постанові зазначається адреса веб-сайту в мережі Інтернет, на якому особа може ознайомитися з зображенням або відеозаписом транспортного засобу в момент вчинення адміністративного правопорушення та ідентифікатор для доступу до зазначеної інформації.

Особа, за якою зареєстровано транспортний засіб, протягом десяти днів з дня отримання постанови повинна сплатити штраф або оскаржити постанову в суді і довести, що транспортний засіб або його номерний знак не належать йому внаслідок протиправних дій інших осіб, або в момент скоєння правопорушення за кермом була інша особа.

Якщо транспортний засіб зареєстровано за підприємством, установою, організацією, керівнику такого підприємства, установи, організації направляється запит про надання інформації. Такий керівник протягом п'яти днів з дня отримання запиту зобов'язаний надати інформацію про особу, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення адміністративного правопорушення.

Законом за ненадання зазначеної інформації (надання неправдивої інформації) вводиться адміністративна відповідальність. Документом також визначено, що у разі, якщо керівник підприємства, установи, організації надасть інформацію про особу, яка керувала транспортним засобом в момент вчинення адміністративного правопорушення, такій особі направляється постанова про накладення адміністративного стягнення, і ця особа має право сплатити штраф або оскаржити вказану постанову.

У разі притягнення порушника до відповідальності застосовується мінімальний розмір штрафу, передбачений відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При цьому, якщо особа сплачує зазначений штраф протягом п'яти днів з дня отримання постанови, мінімальний розмір зменшується вдвічі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

271