Заходи з благоустрою гірських населених пунктів Закарпатської області в зоні української частини природного об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат і давні букові ліси Німеччини» сприятимуть розвиткові регіону і позитивно вплинуть на імідж України. Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

«Реалізація Плану заходів забезпечить збереження української частини природного об'єкта і сприятиме соціально-економічному розвитку регіону, підвищенню іміджу України на міжнародній арені», - підкреслив міністр.

Зокрема, він повідомив, що пропонується визначити перелік автодоріг місцевого значення, які ведуть до об'єкта, й опрацювати можливість їх включення до переліку автодоріг загального користування державного значення, а також провести ремонт доріг та забезпечити утримання дорожньої інфраструктури.

Крім того, планом заходів передбачено проведення газифікації населених пунктів, розташованих у межах природного об'єкта, зокрема, селищ, Рахівського, Тячівського та Великоберезнянського районів Закарпатської області. Також планується здійснити переоснащення систем опалення адміністративних і житлових будинків різних форм власності на використання електроенергії та інших альтернативних, поновлюваних видів енергії.

За словами міністра, окремий пункт заходів стосується вирішення питання щодо збирання, зберігання та утилізації побутових відходів на територіях, прилеглих до української частини об'єкта.

«Слід зазначити, що згідно з планом заходів, планується провести оцінку стану курортно-туристичних ресурсів гірської частини Закарпаття, розробити регіональну програму охорони і раціонального використання туристичних ресурсів, створити туристично-інформаційні центри, сприяти розвиткові сільського туризму», - підкреслив Прасолов.

Об'єкт «Букові праліси Карпат» (українська та словацька частини) у 2007 році включений до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Україна як учасник Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини, з 1988 року зобов'язалася забезпечити охорону та збереження об'єктів, які включені до списку ЮНЕСКО. Це вимагає здійснення певних заходів для підтримання території української частини об'єкта в належному стані.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

157