Уряд України планує нарощувати оборот двосторонньої торгівлі та обсяги взаємних інвестицій з Російською Федерацією, Республіками Білорусь і Казахстан. Цьому сприятиме Програма співробітництва України з державами-членами Митного союзу, яку ухвалив Кабінет Міністрів на засіданні 15 січня. Термін реалізації Програми розрахований на період до 2020 року.

«Результати, які ми очікуємо від реалізації Програми - це, насамперед, підвищення обороту двосторонньої торгівлі у середньому не менш ніж на 10-15%, збільшення частки торгівлі несировинними товарами і послугами, нарощування обсягу взаємних інвестицій в середньому не менше ніж на 15% і подальше зростання випуску продукції підприємствами із взаємними інвестиціями», - зазначив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов, коментуючи прийняте урядом рішення.

Як пояснив керівник міністерства, мета Програми - поглиблення економічної інтеграції для досягнення високих темпів економічного зростання, підвищення конкурентоспроможності, поліпшення інвестиційного клімату та підвищення інвестиційної привабливості, рівня і якості життя населення, його соціальної захищеності з урахуванням об'єктивних інтересів України і держав - членів Митного союзу.

«Програма передбачає співробітництво України з країнами - членами Митного союзу за такими напрямами як торгово-економічні відносини, паливно-енергетичний комплекс, транспорт, агропромисловий комплекс, космічна сфера, технічне регулювання, розвиток інновацій і наукових досліджень, прикордонне та міжрегіональне співробітництво», - сказав Прасолов.

Міністр додав, що невід'ємною частиною Програми є план заходів реалізації, в якому за всіма напрямами співпраці визначені відповідальні центральні органи виконавчої влади та встановлені точні строки виконання цих заходів.

Постанову Кабінету Міністрів «Про затвердження Програми співробітництва України з державами - членами Митного союзу Республіки Білорусь, Республіки Казахстан та Російської Федерації на період до 2020 року» було підготовлено на виконання Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

120