Опозиція блокує процес прийняття соціально орієнтованого держбюджету-2014, очевидно протиставляючи себе тим, від чийого імені виступає.

Таку думку висловив економічний експерт Владислав Старинець.

«Нарікаючи на проблему молодіжного безробіття в Україні, опозиціонери примудряються одночасно блокувати прийняття бюджету, що передбачає виділення 22 млн грн компенсацій роботодавцям, які надають молодим фахівцям перше робоче місце. В принципі, все очевидно: лідерам опозиції потрібні безробітні мітингувальники на Майдані, а не працевлаштовані працівники», - сказав він.

Економіст звертає увагу, що гальмуючи бюджетний процес, опозиція блокує і істотне зростання соціальних виплат.

Так, за його словами, після прийняття бюджету прожитковий мінімум встановлено в розмірі 1176 грн з 1 січня 2014 року, 1207 грн з 1 липня, 1256 грн з 1 жовтня.

При цьому мінімальна заробітна плата в 2014 році буде підвищуватися в три етапи і зросте на 18% у відношенні до 2013 року.

«Всі ці показники свідчать про соціальну орієнтованість головного фінансового документа України, прийняття якого свідомо блокується заради миттєвої політичної вигоди і персональних амбіцій опозиційних лідерів», - зауважив Старинець.

Експерт констатує, що в опозиції увійшло в звичку звинувачувати владу в дисбалансі фінансових повноважень між центром і регіонами.

Водночас, за його словами, проект держбюджету передбачає, що Державний фонд регіонального розвитку збільшено, порівняно з 2013 роком, майже в 4 рази.

«Соціальна орієнтованість проекту держбюджету-2014 проглядається і з десятків інших показників, закладених в документі. Все це дає повну підставу вважати навмисне гальмування бюджетного процесу опозицією явищем антисоціальним і аморальним», - резюмував економіст.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

146