Домовленості між Україною і Росією нададуть позитивний вплив на низку показників державного бюджету 2014 року. Про це йдеться в аналітичному огляді експертів інвестиційної компанії SP Advisors.

«Домовленості між Україною і Росією, досягнуті в кінці грудня, значно змінили наші очікування щодо багатьох економічних показників. Кредит обсягом 15 млрд. дол. і знижка на газ дозволять утримувати курс гривні відносно стабільним аж до президентських виборів у березні 2015 р. Кредит також дозволить уряду повною мірою профінансувати дефіцит бюджету», - зазначають вони.

Аналітики нагадують, що практично вся сума з 71 млрд грн дефіциту державного бюджету має бути покрита за рахунок запозичень.

«Залучення 71 млрд грн на внутрішньому і зовнішньому ринках могло б стати значною проблемою без російського кредиту - він дає повну впевненість, що дефіцит буде профінансовано в будь-якому випадку», - додають вони.

На думку експертів, беручи до уваги російську допомогу, в найближчі 15 місяців не передбачається ніяких потрясінь.

Коментуючи основні параметри бюджету, вони зазначили, що приватне споживання домогосподарств було єдиною складовою, що забезпечує позитивний внесок у динаміку ВВП в 2013 році.

За їхніми словами, воно буде основним драйвером зростання в 2014 році.

Фінансисти нагадують, що зарплати в держсекторі і соціальні виплати зростуть на 8%, водночас, допускаючи, що приватний сектор не може забезпечити порівняльні темпи зростання.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

79