Для послаблення залежності від позикових коштів в Україні потрібно оптимізувати податкову базу і залучати більше коштів в інноваційні сфери. Про це науковий консультант Центру Разумкова Володимир Сіденко заявив на прес-конференції, повідомляє кореспондент Forum'у.

За словами експерта, потрібно не так розширювати, як оптимізувати податкову базу і покращувати її якість, щоб підвищити збір податків і тим самим послабити прив'язку до зовнішніх позик.

Економіст додав, що необхідно покращувати якість самої заборгованості (і внутрішньої, і зовнішньої): більше коштів має залучатися на розвиток реального сектора, ІТ і на інші перспективні напрями. «Тоді вкладення отриманих коштів буде максимально ефективним та орієнтованим на перспективу», - сказав він.

І акцентував, що в цьому плані позитивним кроком можна вважати домовленість з Росією про отримання позикового фінансування, оскільки воно багато в чому буде виділятися під перспективні проекти виробничої кооперації. «Ми повинні робити ставку на високотехнологічний експорт», - підкреслив аналітик.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

91