У разі порушення громадського порядку під час проведення мирних акцій міліція може застосовувати спецзасоби. Про це, як повідомляє кореспондент Forum'у, на брифінгу в Кабінеті Міністрів заявила міністр юстиції Олена Лукаш.

Міністр зазначила, що під час проведення деяких акцій протесту зросла кількість випадків протидії законним діям і вимогам працівників міліції, збільшилася кількість нападів на суддів, а також випадків залякування громадян.

«Звертаю увагу, що на виконання покладених на міліцію обов'язків, їй надається право відповідно до своєї компетенції тимчасово обмежувати або забороняти доступ громадян на окремі ділянки території чи об'єкти з метою забезпечення громадського порядку, громадської безпеки, охорони життя і здоров'я людей. А також вимагати припинення правопорушень та дій, що перешкоджають здійсненню повноважень міліції. У разі невиконання зазначених вимог використовувати передбачені законом «Про міліцію» заходи примусу, в тому числі заходи фізичного впливу та спеціальні засоби», - заявила Лукаш.

При цьому, за її словами, злісна непокора, опір, насильство та інші дії, які перешкоджають виконанню покладених на працівника міліції завдань, тягнуть за собою встановлену законом відповідальність. Вона зазначила, що законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Як раніше повідомляв ForUm, МВС нагадує, що закон дозволяє міліції застосовувати силу.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/зима/осень
2984 грн.
100