Вже на початку цього року Україна має можливість підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Ніяких перешкод для підписання документа при знаходженні консенсусу щодо умов немає.

Таку думку в коментарі телеканалу БТБ висловив депутат Європарламенту від Болгарії Дімітар Стоянов.

«Я сподіваюся, що підписання Угоди про асоціацію стане можливим в цьому році. Зокрема, на початку року. Якщо вдасться досягти консенсусу щодо найважливіших питань, як з боку ЄС, так і з боку України, я не бачу ніяких перешкод, чому б Угоду про асоціацію не можна було підписати. Думаю, не важливо, що конкретних дат немає. Це може відбутися дуже швидко і просто», - сказав Стоянов.

Водночас політик підкреслив, що умови угоди вимагають неквапливого і розважливого підходу.

У зв'язку з цим, на думку Стоянова, їх необхідно чітко і детально прописати.

«Якщо Україна буде приймати свої зобов'язання перед ЄС поступово, крок за кроком, - це буде краще як для України, так і для ЄС», - зазначив депутат.

У цьому контексті він навів приклад Болгарії, яка, за його словами, багато втратила через поспішні рішення під час приєднання до ЄС.

«Багато наших домовленостей з ЄС укладались дуже швидко, так само, як і обговорювалися. І тепер ми маємо не дуже хороші наслідки такої квапливої роботи», - сказав Стоянов. - Зараз ви можете бачити ситуацію, коли західноєвропейські країни намагаються ввести обмеження на пересування болгар в межах ЄС. З іншого боку, і болгари мають проблеми зі стандартами ЄС, яким ми, як країна - член Європейського Союзу, маємо відповідати», - додав він.

«Взагалі, все необхідно розглядати дуже ретельно. Я ціную те, як Україна розвиває свої відносини з ЄС - неспішно, обдумуючи свої національні інтереси. Це також краще для Європи, оскільки завдяки цьому на наступних стадіях не буде непорозумінь у відносинах з ЄС», - підсумував депутат Європарламенту.

Нагадаємо, що раніше перший віце-прем'єр Сергій Арбузов висловив надію, що Угоду про асоціацію між ЄС і Україною буде підписано цього року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

116