Лідер «Удару» вибрав не зовсім вдалий час і місце для захисту «васильківських терористів», заявив політолог Кость Бондаренко, коментуючи блог Віталія Кличко у німецькому виданні «Bild».

За словами політолога, Кличко намагався виставити засуджених за підготовку терористичного акту як опозиціонерів, що висловлюють свою громадянську позицію.

Крім того, зазначив Бондаренко, у справі «васильківських терористів» є рішення суду, а в Європі прийнято поважати судові вердикти і домагатися їхнього перегляду виключно в порядку, передбаченому законодавством, а не за допомогою вуличних протестів. «Це, без сумніву, викличе неоднозначну реакцію в Німеччині, де, крім усього іншого, відбувається процес над неонацистами з банди NSU, які в період з 2000 по 2006 рік вбили дев'ятьох іммігрантів з Туреччини і одного грека», - заявив Бондаренко, повідомляє «RUpor.info».

На його думку, тероризм і неонацизм є вкрай чутливими для німецького суспільства темами, тим більше що багато європейських політиків висловлювали побоювання з приводу співпраці Віталія Кличка з ультраправою українською партією «Свобода». «Крім того, один з головних учасників «святошинського інциденту» - Юрій Луценко, якого Кличко у своєму блозі виставляє як героя, добре відомий у Німеччині щодо подій в аеропорту міста Франкфурта, коли він поводив себе не найбільш зразковим чином, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння. Цей факт також не додає довіри до закликів лідера «Удару» негайно ввести санкції щодо українського керівництва», - вважає політолог.

У своєму блозі «Найкривавіші вихідні в моєму житті», опублікованому в інтернет-версії німецького видання «Bild», Віталій Кличко наголошує, що його прихильники проводили мирну демонстрацію перед будівлею суду, в якому розглядалася справа опозиціонерів, засуджених до шести років в'язниці за нібито запланований вибух пам'ятника Леніну. Пізніше, за його словами, міліція напала на колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який просив міліціонерів відмовитися від застосування сили.

Прес-служба МВС, у свою чергу, розповсюдила відеозапис, на якому Луценко в нецензурній формі ображає представників правоохоронних органів. Також опубліковані результати медичного обстеження Юрія Луценка після того, як він потрапив у лікувальну установу з травмою голови. У документі зазначено, що він перебував у стані алкогольного сп'яніння.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

151