Обсяг спільних програм України та РФ, які президенти двох країн домовилися активізувати за підсумками засідання міждержавної комісії 17 грудня в Москві, становить близько 50 млрд дол., що дозволить активізувати зростання економіки України і погасити російський кредит. Про це сказав радник президента РФ Сергій Глазьєв.

«Обсяг спільних українсько-російських програм в авіапромі, ракетно-космічній галузі, в атомній промисловості, в металургії, машинобудуванні - на залізничному і транспортному становить не менше 50 млрд дол.», - сказав Глазьєв, відповідаючи на запитання, за рахунок чого, на думку російської сторони, Україна зможе погасити кредит в розмірі 15 млрд дол.

За його словами, якщо ці спільні програми будуть запущені і Україна повернеться до євразійської інтеграції, ця дасть їй можливість отримувати додатково близько 12 млрд дол. на рік чистих доходів для бюджету, дозволить позбутися дефіциту платіжного балансу, отримати додаткові доходи від економічного зростання та збільшити податкову базу.

При цьому Глазьєв вважає, що внутрішні політичні проблеми в Україні «занадто перебільшені, і якщо поцікавитися думкою людей, які реально визначають економічний потенціал України - виробників у всіх сферах економіки, до вже сказаного - це агропромисловий комплекс, хіміко-металургійний комплекс - всі вони за Митний союз».

Він переконаний, що противниками МС в Україні є люди, які дуже далекі від економіки».

За його словами, багато людей керуються політичними міфами, а деякі відпрацьовують гроші спонсорів.

«Цей міфічний туман розсіється, як тільки наші спільні проекти дадуть результати», - упевнений Глазьєв.

Радник Путіна повідомив, що уряд України готує дорожню карту щодо реалізації проектів, і з боку російського уряду є доручення активізувати роботу за цими проектами.

«Над цими проектами працювали дуже довго, питання полягає в тому, щоб політичний імпульс трансформувався в бізнес-рішення», - сказав Глазьєв.

Він зазначив, що російський кредит призначений, у першу чергу, для балансування бюджету України, який зводиться урядом з дефіцитом і потребує джерел фінансування, повідомляє «УНІАН».

При цьому він підкреслив, що дуже важливо, щоб «податково-фіскальна політика була не тільки фіскально-дефіцитною, але й стимулюючою, орієнтованою на пожвавлення і підйом економіки».

«Для цього важливо не обмежуватися цією фінансовою допомогою, а йти далі, про що, власне, домовилися президенти і прем'єр-міністри України і Росії - йти далі і якомога швидше розгорнути весь той доробок програм у галузях економіки, починаючи від високотехнологічних до дорожнього будівництва.

Він упевнений, що все це потрібно зробити, щоб не допустити подальшого провалу української економіки, оскільки це не вигідно нікому і загрожує серйозними соціально-економічними наслідками.

«Нам потрібно зробити все можливе, щоб та стабілізаційна пауза, яка завдяки російському кредиту виникла, була використана для реанімації економічного зростання», - сказав він.

Нагадаємо, 17 грудня в Москві після засідання українсько-російської міждержавної комісії президент Російської Федерації Володимир Путін повідомив, що Росія розмістить у цінних паперах українського уряду частину своїх резервів з Фонду національного добробуту (ФНД) обсягом $15 млрд.

17 грудня за підсумками засідання українсько-російської міждержавної комісії підписано низку документів.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

184