Народний депутат від фракції Партії регіонів Ганна Герман зареєструвала у Верховній Раді законопроект, який дозволить українцям молитися в будь-яких місцях без попереднього на те повідомлення. Про це, як передає кореспондент Forum'у, вона заявила парламентським журналістам.

«Якщо нинішній закон передбачає необхідність повідомляти про проведення молитви в необумовлених законом місцях, то Президент виступає за пом'якшення такої норми. Сьогодні вранці я зареєструвала законопроект, який знімає всі подібні обмеження. Якщо ми за нього проголосуємо, то не буде необхідності комусь повідомляти, де ти хочеш молитися», - сказала вона.

Герман схвалила присутність священиків греко-католицької церкви на Майдані, де, за її словами, мітингують переважно вихідці із Західної України.

«А хто з ними має бути, якщо не священик. Якби мітингували православні, то з ними на Майдані теж були б православні священики», - вважає нардеп.

Також вона нагадала про те, що Президент вже висловив свою думку з приводу листа Мінкультури до предстоятеля греко-католицької церкви. «Президент України остаточно та однозначно висловив свою позицію, ставши на бік віруючих, які мають право молитися там, де хочуть, в тому місці і в спосіб, які вони можуть вибрати самостійно», - підсумувала Герман.

Як повідомлялося, керівництво Мінкультури звернулося до глави Української греко-католицької церкви (УГКЦ) верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (Шевчука) з проханням забезпечити дотримання законодавства про проведення публічних богослужінь і вказало на те, що священики повинні мати дозвіл на проведення служінь в таких місцях, як Майдан Незалежності в Києві.

Президент України Віктор Янукович вважає за необхідне вдосконалити законодавство у релігійній сфері щодо права віруючих молитися в тих місцях, де вони побажають.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1264