У 2013 році банківський сектор України розвивався динамічніше, ніж у попередні роки. Про це заявила директор Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду Національного банку України Наталія Іваненко, повідомляється на офіційному сайті НБУ.

«Активні операції банків за рік зросли на 140 млрд грн, що в 2,5 рази більше, ніж за 2012 рік. Більшу частину цього зростання становили кредити в економіку», - сказала Іваненко.

Також вона розповіла, що в минулому році кредитування реального сектора економіки зросла на 90 млрд грн, що втричі більше, ніж за 2012 рік. Більшість кредитів надавались у національній валюті.

Ресурсна база банків за минулий рік збільшилася на 126 млрд грн, що в 2 рази більше, ніж за 2012 рік. Зростання відбулося також за рахунок національної валюти. Обсяг вкладів фізичних осіб, які є основною складовою ресурсної бази банків, зріс на 70 млрд грн. «Практично весь приріст склали вклади у гривні. До того ж населення віддавало перевагу довгостроковим вкладам. Це ще раз підтвердило довіру населення до банківської системи і національної валюти - гривні», - заявила Іваненко.

За її словами, кошти юридичних осіб збільшилися за рік на 36 млрд грн. Їх збільшення також відбулося за рахунок коштів у національній валюті. Значно збільшився капітал банківської системи. Так, регулятивний капітал банків зріс на 26 млрд грн, а статутний капітал, який є його основною складовою - на 10 млрд грн.

«Підсумки діяльності банківської системи за 2013 рік ще раз продемонстрували стабільність і достатній запас міцності банківського сектору України», - резюмувала Іваненко.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

90