По вчорашнім подіям під будівлями Києво-Святошинського суду та Святошинського районного управління міліції, столичною міліцією відкрито три кримінальні провадження. Про це в коментарі кореспонденту Forum'у повідомила начальник прес-служби ГУ МВС у Києві Ольга Білик.

«Розпочато декілька кримінальних проваджень: щодо хуліганства, щодо насильства стосовно правоохоронних органів, а також за втручання в діяльність судових органів. Це - 296, 345 та статті 376 Кримінального кодексу України», - сказала Білик.

Зокрема, розпочаті кримінальні провадження частини 3 статті 296 (хуліганство), частини 2 статті 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) і частини 1 статті 376 (втручання в діяльність судових органів). За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 5 років.

Начальник прес-служби також повідомила, що пікет будівлі Святошинського райуправління міліції закінчився сьогодні, 11 січня, близько 5 години ранку.

«Близько половини п'ятої ранку основна маса мітингувальників пішла. Але перекривали ще виїзд із зворотного боку райуправління. Після чого, години до п'ятої ранку, вони повністю розійшлися», - повідомила вона.

Білик підтвердила, що частина співробітників «Беркута» вночі все-таки пішли на заклики активістів і, рухаючись групами на територію районного управління, зняли маски.

«Частково співробітники «Беркута» знімали маски. Але справа в тому, що коли почали проводити співробітників «Беркута» (на територію Святошинського РУВС - Ред.), (активісти - Ред.) почали вимагати вже зняти і каски. Там досить агресивно поводилися мітингувальники. Але все-таки всіх співробітників «Беркута» завели на територію райвідділу», - резюмувала Білик.Нагадаємо, 10 січня під час пікетування будівлі Києво-Святошинського суду сталися зіткнення.

Прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження стосовно повідомлень про застосування сили «беркутівцями» біля Києво-Святошинського суду та отримання тілесних ушкоджень екс-міністром внутрішніх справ України Юрієм Луценком.

За даними МВС, під час зіткнень постраждали близько 20 «беркутівців».

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

183