Україна закінчила рік без дефляції споживчих цін. Це свідчить про поглиблення відновних процесів в економіці України. Таку думку висловив радник голови Національного банку України Валерій Литвицький.

«Річний розрив між рухом споживчих і промислових цін становить 1,2% проти 0,5% у 2012 році. Це свідчення того, що економіка України на фініші року продовжила розігріватися. Роком раніше в цей період вона охолоджувалася», - сказав Литвицький.

Він зазначив, що це є позитивною тенденцією, і Україні вдалося подолати деякі дефляційні сплески останніх місяців літа. Нагадаємо, що ціни дефлірували тільки в лютому, липні і серпні. Залишалися незмінними в березні, квітні, червні і вересні. В інші місяці зростали, але менш ніж на 0,5% на місяць. Всі останні 31 місяць зміни споживчих цін не перевищували 0,5%. Такої низької волатильності інфляції споживчих цін Україна ще не знала. Це, до речі, пом'якшило вплив зовнішніх кризових факторів і дозволяє прискорити економічне одужання.

«Та й у грудні зростання цін на 0,5% до листопадового рівня не було занадто високим. Груднева інфляція була в три рази нижчою, ніж середня для цього місяця за весь період існування гривні з 1996 року. Позитивною подією стало і грудневе пожвавлення динаміки цін виробників, яке вивело річний показник (до грудня 2012 року) на 1,7%», - підкреслив Литвицький.

Серед факторів, що зробили позитивний вплив на інфляційну динаміку, представник НБУ назвав конструктивну співпрацю між Центробанком і урядом, помірне зростання соціальних витрат і доходів громадян, а також запуск нових інструментів мобілізації частини грошових коштів громадян поза банками.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

130