Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова вважає безвідповідальними заклики окремих опозиційних політиків до лікарів і медиків взяти участь у так званому Всеукраїнському страйку, заплановану на 10 січня, повідомляє прес-служба МОЗ.

«На жаль, політики іноді дозволяють собі заяви, що виходять за рамки здорового глузду і загальнолюдської етики. Здавалося б, що таке час? Що таке для боксера на десять секунд перестати захищатися, або нападати на рингу і просто опустити руки? Десять секунд - це так мало. Але в результаті вони обернуться однозначним і прогнозованим нокаутом. Мова ж йде про цілих 8 годин», - заявила вона.

Богатирьова підкреслила, що кожні 20 хвилин в Україні лікарі рятують життя, оперативно реагуючи на інформацію про проблеми з серцем. «Тобто за вісім годин можна врятувати 24 людини. Кожні півгодини швидка допомога рятує трьох постраждалих унаслідок дорожньо-транспортних пригод. Ще - 48 осіб. Кожні півгодини на межі життя і смерті знаходиться 308 пацієнтів хірургічних операційних, а це - майже п'ять тисяч українців», - зазначила вона.

Крім того, за словами міністра, за вісім годин необхідну медичну допомогу в Україні надають 600 онкохворим. «Без цієї допомоги вони приречені або скоротять своє життя на Землі в середньому на тиждень. У лікарнях до систем життєзабезпечення підключені майже дві тисячі осіб, і ці системи потрібно постійно контролювати. Відсутність належного нагляду за ними з боку медичного персоналу - це гарантована смерть для хворого. За вісім годин в Україні народжується 550 малюків. Заклики до страйку позбавлять породіль лікарської допомоги, а щонайменше половина з них ризикуватиме власним життям. А екстрені випадки, пов'язані з ускладненнями внаслідок вірусних захворювань? А невідкладна допомога дітям? А допомога літнім людям, які особливо чутливі до проблем зі здоров'ям?», - нагадала голова МОЗ.

«Переконана, що така заява - від нерозуміння того, як функціонує медична галузь. Зупинка медичної галузі, до якої закликають, - це кілька тисяч смертей протягом восьми годин. Вважаю, що замислившись над цими цифрами, політики припинять думати про систему охорони здоров'я як про щось неважливе, другорядне, де вся робота, з їхньої точки зору, зводиться до суперечки навколо тендерних процедур», - констатувала міністр.

«Впевнена, що медики, які в екстремальних умовах рятують людські життя, незважаючи на те, хто опинився в біді, - чи прихильник влади, або однодумець опозиції, залишаться на своїх робочих місцях і продовжать прийом пацієнтів і надання медичної допомоги. Тому що є професії, в яких слово «страйк» і сам заклик до страйку є вершиною безвідповідальності», - підсумувала Богатирьова.

Нагадаємо, у ЗМІ з'явилася інформація про те, що лідер партії «УДАР» Віталій Кличко закликав оголосити всеукраїнський страйк - спочатку попереджувальний, а потім безстроковий.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1730