Україна може отримати на розвиток вітчизняної атомної енергетики близько 6 млрд. дол. США. На цьому акцентував увагу урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, державами-учасниками Співдружності Незалежних Держав, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян.
За його словами, такі домовленості були досягнуті в ході засідання Українсько-Російської міждержавної комісії.

«Комісія дала доручення урядам двох країн вжити невідкладних заходів, які сприятимуть зростанню обсягів інвестицій у 2014 році. І одна з основних галузей - ядерна енергетика. Зокрема, пропонується продовжити заходи з організації в Україні виробництва ядерного палива для реакторів ВВР-1000, також підготувати пропозиції щодо спорудження 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС», - розповів Мунтіян.

Досягнуті в Москві домовленості надають Україні можливість (у разі необхідності) отримати кредити на суму близько 6 млрд. дол. США від російських комерційних банків.

Урядовий уповноважений нагадав, що в ході засідання Комісії були прийняті рішення щодо галузевого співробітництва та відновлення коопераційних зв'язків. Це дає можливість залучити інвестиції та здійснювати співфінансування щодо вже узгоджених спільних проектів, у тому числі і в такій пріоритетній базовій галузі, якою для України є енергетика в цілому. Мова йде про такі проекти як будівництво Канівської ГАЕС, розширення Каховської ГЕС, завершення будівництва другої черги Дністровської ГАЕС, будівництво підприємств на основі Новокостянтинівського родовища уранових руд, Ташлицької ГАЕС та в цілому енергетичного комплексу Південноукраїнської АЕС, заводу з виробництва ядерного палива за російськими технологіями.

«Україна використовує саме російські технології, тому що це хороші технічні характеристики, це технології 4-го покоління, дуже високий поріг безпеки, вони максимально сумісні з технологіями, що застосовуються в Україні, бо мають спільні витоки - радянські розробки в атомній енергетиці», - пояснив Мунтіян.

Важливо те, що разом з переговорами про розвиток атомної енергетики в Україні, було підписано Міжурядову Угоду про обмін інформацією у сфері ядерної та радіаційної безпеки й оперативне оповіщення про ядерну аварію, акцентував увагу урядовий уповноважений.
«Такий комплексний підхід до реалізації завдань зачіпає і виробництво, і питання (безпеки), дає впевненість, що у нас буде налагоджено ефективну співпрацю в галузі атомної енергетики, а це дуже важливо для України, оскільки близько 50% електроенергії в нашій країні виробляється на ядерних електростанціях», - зазначив урядовий уповноважений.

«Реалізація заходів, намічених у рамках засідання Українсько-Російської міждержавної комісії, сприятиме посиленню енергетичної безпеки нашої держави, що є одним з найважливіших аспектів діяльності нашого уряду», - підсумував Мунтіян.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

800