Уряд відпрацював спеціальні фінансові інструменти для забезпечення аграріїв необхідними засобами в періоди весняних і осінніх польових робіт, а також збирання врожаю.

Про це в інтерв'ю програмі «Соціальний статус» на телеканалі «Тоніс» повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Так, вже кілька років поспіль сільгоспвиробники отримують безвідсоткові кошти, беручи участь у форвардних програмах. Крім того, аграрії можуть скористатися механізмом складських розписок.

«За дорученням Президента вже кілька років поспіль Міністерство шукає оптимальні шляхи залучення фінансів для аграріїв. Зрозуміло, що кредити, які пропонують комерційні банки, є обтяжливими для виробників, а міжнародні зернотрейдери не поспішають фінансувати майбутній урожай. І тому держава бере на себе ці зобов'язання. Зокрема, триває відпрацювання механізму фінансування АПК в найбільш пікові періоди - весняні та осінні польові роботи, а також жнива», - зазначив міністр.

Серед оптимальних фінансових інструментів, якими можуть скористатися аграрії, Микола Присяжнюк назвав форвардні закупівлі, а також складські розписки.

«Щороку близько 1 мільйона тонн зернових закуповує Аграрний фонд за форвардним механізмом. На це йде більше 1 мільярда гривень. Державна продовольчо-зернова корпорація, маючи кредити і зобов'язання перед КНР, теж проводить форвардні закупівлі. Тут сільгоспвиробник отримує близько 2 мільярдів гривень без відсотків. І також Уряд ініціював, а Верховна Рада прийняла закон «Про складські розписки». Це є світовим досвідом, що дозволяє комерційним банкам надавати кредити під більш низькі відсотки», - повідомив голова відомства.

Міністр також зазначив, що в 2014 році Уряд підтримуватиме програми державного лізингу сільгосптехніки. Це значно зменшить фінансове навантаження на аграріїв.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

140