Підвищити ефективність торгово-економічних відносин України і Російської Федерації дозволить підписаний у грудні Протокол про виробничу кооперацію в 2014 році.

Як повідомив директор департаменту промислової політики Мінекономрозвитку Віталій Кравченко, в рамках виробничої кооперації країни будуть здійснюватись постачання комплектуючих, необхідних для спільного виготовлення кінцевої продукції, які не виробляються в Україні і Росії або виробляються в недостатніх кількостях. При цьому поставки комплектуючих звільняють від ПДВ та ввізного мита.

Кравченко повідомив, що список товарів, які ввозяться в рамках виробничої кооперації, формує Мінпромполітики на підставі заявок представників бізнесу. Відповідні заявки містять, зокрема, інформацію про українське підприємство і його партнера в РФ, назву товару, його кількість, орієнтовну вартість одиниці товару і всієї партії, і обґрунтування внесення товару в список поставок в рамках виробничої кооперації.

«Мінпромполітики узагальнює заявки суб'єктів господарювання України, попередньо отримавши згоду російської сторони, погоджує проект Номенклатури з Мінфіном. Потім список товарів офіційно направляється російській стороні для підписання», - пояснив Кравченко.

Він зазначив, що підставою для надання преференцій в рамках Угоди про виробничу кооперацію є контракт, завірений Мінпромполітики.

Нагадаємо, 17 грудня 2013 року в Москві під головуванням Президента України Віктора Януковича і Президента Російської Федерації Володимира Путіна пройшло шосте засідання Українсько-Російської міждержавної комісії.

За підсумками засідання Українсько-Російської міждержавної комісії підписано низку документів, зокрема, Протокол між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про поставки товарів за виробничою кооперацією в 2014 році.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

127