В Японії понад 1,7 тис. осіб отруїлися замороженими продуктами, в які потрапив інсектицид. Про це повідомляє «ИТАР-ТАСС» з посиланням на центральний телеканал NHK.

У постраждалих спостерігаються симптоми легкого отруєння - нудота та діарея. Всі вони в останні дні вживали напівфабрикати виробництва однієї з найбільших продуктових компаній Японії Maruha Nichiro Holdings Inc. В кінці грудня виробник прийняв рішення про відкликання більш ніж 6,4 млн упаковок своїх продуктів після того, як отримав десятки скарг від покупців на те, що їхній вміст пахне бензином або машинним маслом.

Компанії вдалося з'ясувати, що всі підозрілі товари були вироблені на одному і тому ж заводі в префектурі Гумма. Інспекція на підприємстві, в свою чергу, виявила, що з невстановленої поки що причини в продукти потрапив карбофос - речовина, яка використовується в сільському господарстві для боротьби зі шкідливими комахами.

У «Маруха Нітіро» вибачились за відізвання продуктів. В сьогоднішніх загальнонаціональних газетах за замовленням компанії розміщені попередження про її продукти, придбання яких слід уникати. Поверненню підлягали 90 типів товарів - від замороженої піци до крокетів і китайських пельменів «гедз». Всі вони потрапили на прилавки магазинів і ресторанів в 46 з 47 префектур Японії. Зараз представники компанії та правоохоронних органів з'ясовують, як інсектицид опинився на харчовому підприємстві. У слідства є підстави вважати, що хтось міг додати його в продукти навмисне.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

181