Станом на 1 січня 2014 року в судах України були вакантними 187 посад голів судів та 423 посади заступників голів судів. Про це заявив голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович, повідомляє прес-служба ВРЮ.

Фактично, зазначив він, з 1676 адміністративних посад (голів та заступників голів) в судах України вакантними залишалися 610 посад. Таким чином, призначення або перепризначення керівників повинні відбутися в значній кількості судів всіх спеціалізацій та інстанцій, у всіх регіонах України.

Голова ВРЮ нагадав, що призначення голів та заступників голів судів здійснює Вища рада юстиції за поданням відповідних рад суддів.

«Протягом 2013 року Вища рада юстиції призначила на адміністративні посади 386 суддів. Станом на 1 січня 2014 року у ВРЮ не залишалося жодного не розглянутого подання рад суддів про призначення керівників судів», - зазначив глава ВРЮ.

Він також підкреслив, що при цьому в системі адміністративних судів повністю заповненими є адмінпосади у Вищому адміністративному суді. В апеляційних адміністративних судах з 31 адмінпосади в дев'яти судах залишається вакантною посада голови суду та вісім посад заступників голів. У місцевих адміністративних судах з 69 адмінпосад у 27 судах вакантні вісім посад голів судів та десять посад заступників голів.

За його словами, у системі господарських судів дві вакантні посади заступника голови суду у Вищому господарському суді. Крім того, в апеляційних господарських судах з 25 адмінпосад у восьми судах була вакантна посада заступника голови суду.

У місцевих господарських судах з 75 адміністративних посад у 27 судах були вакантними одна посада голови суду та п'ять посад заступників голів суду.

Найбільше вакансій на адміністративні посади в загальних судах.

«При тому, що у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ на початок січня не було взагалі вакансій адмінпосад, в апеляційних загальних судах з 99 вакансій у 27 судах були дві вакантні посади голів судів та 11 посад заступників голів», - розповів голова ВРЮ.

Лавринович заявив, що в місцевих загальних судах з 1366 адміністративних посад в 665 судах були вакантними 175 посад голів судів та 386 посад заступників голів судів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

202