Масові протести на Майдані втрачають загальнонаціональне значення і поповнюють перелік локальних проблем столиці, констатує голова Інституту української політики Кость Бондаренко.

«Майдан став для опозиціонерів валізою без ручки. Кинеш його - отримаєш клеймо колабораціоніста. Навіть оголошувати про зміну форм протесту ніхто не наважується, хоча ці форми себе вичерпали через очевидну безрезультатність. Але і нести валізу ніхто не в змозі, адже для цього потрібно вийти за межі своїх інтересів і позначити платформу і план дій, який зацікавив би широкі верстви населення. Зараз же, навіть заполонивши Раду народного об'єднання «Майдан» членами своїх партій, опозиціонери не в змозі контролювати радикалізацію, тобто скорочення кількості учасників протестів і підвищення концентрації екстремістськи налаштованих особистостей в центрі столиці», - вважає політолог.

Водночас він прогнозує, що розчарування людей Майданом буде зростати.

«Реалії змінюються. Якщо зсередини Майдан, як і раніше, сприймається як осередок свободи і безкомпромісної боротьби, то ззовні він починає сприйматися як чужорідне тіло в організмі міста. Оскільки впливу протестів на стан справ у країні не відчувається, то у жителів столиці виникає питання: яку роль відіграють перекриті вулиці, барикади, намети і багаття на асфальті? Якщо кияни найближчим часом не побачать сенсу, який би виправдовував усі витрати від існування Майдану, то Майдан буде грати проти себе», - зазначив Бондаренко.

Раніше керівник Інституту медіа-моделювання та політико-економічного аналізу "Перспектива" Євген Черненко вже заявляв , що «якщо протест остаточно скотиться до рівня так званого «Антимайдану», який нещодавно мав місце в Маріїнському парку, то в майбутньому вкрай складно буде згуртувати людей навколо найбільш чітких ідей».

На думку Олега Рибачука, який стояв біля витоків Евромайдану, зараз «найбільший виклик - як вийти з Майдану». В інтерв'ю «Главкому» він заявив, що «...режим і не збирається падати, йому комфортно. Він зрозумів, що силового сценарію не буде, переляк пройшов, і почалася окопна затяжна війна - у кого урветься терпець. Чи у киян, чи у водіїв, або можна буде всередину Майдану потроху заселяти бомжів, що зараз і робиться. І піднятих ідеєю там залишається все менше. А що буде робити Майдан після Нового року, Різдва, 8 березня - відповіді немає».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

207