Київська міліція вкотре закликає учасників акцій не йти на поводі у провокаторів, які підбурюють людей до активних протиправних дій, а також нагадує про відповідальність за порушення вимог чинного законодавства.

Про це йдеться у заяві відділу зв'язків з громадськістю Головного управління МВС України в Києві, переданій Forum'у.

Останнім часом в інтернеті періодично з'являються повідомлення з посиланням на окремих лідерів, як політичних партій, так і громадських організацій, висловлювання яких підпадають під ознаки низки кримінальних злочинів.

«Організатори масових акцій закликають мітингувальників блокувати не тільки деякі адміністративні будівлі, вулиці, але і приватне житло громадян», - зазначили в міліції.

З точки зору закону подібні дії є не тільки протиправними, але і грубо порушують конституційні права і свободи інших громадян, часто приводять до конфліктних ситуацій з правоохоронцями і громадянами.

Керівництво столичної міліції в черговий раз підкреслює, що за блокування та захоплення адміністративних будівель, перекриття руху автотранспорту та пошкодження чужого майна будь-якої форми власності чинним законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

«Правоохоронні органи в межах наданих законодавством повноважень будуть реагувати на кожен протиправний вчинок незалежно від приналежності правопорушників до тієї чи іншої політичної сили. За вчинення протиправних дій винні особи будуть нести передбачену законодавством відповідальність», - підкреслили в главку.

У зв'язку з цим київські міліціонери ще раз звертаються до організаторів масових заходів з проханням дотримуватися встановленого законом порядку проведення мітингів і демонстрацій, не порушувати громадський порядок, не провокувати конфліктних ситуацій, не підбурювати мітингувальників до протиправних дій і конфліктів з правоохоронцями.

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко заявив, що міліція не буде застосовувати силу стосовно мирних мітингувальників.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

105