З 1 січня 2014 року в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), найбільшої в світі регіональної організації, буде головувати Берн (Швейцарія) на чолі з федеральним радником і, по сумісництву, міністром закордонних справ Конфедерації Дідьє Буркхальтером.

В 2013 році в ОБСЄ головувала Україна.

Як повідомляє прес-служба ОБСЄ, пріоритетами Швейцарії під час головування в ОБСЄ стане зміцнення безпеки і стабільності, поліпшення життя людей та зміцнення потенціалу ОБСЄ.

«Швейцарія спробує полегшити контакти між людьми і буде підтримувати проекти громадянського суспільства в регіоні. Створення співтовариства безпеки - благо для всіх - такий лейтмотив головування Швейцарії», - сказав Буркхальтер, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

З його слів, Швейцарія також зверне особливу увагу на включення громадянського суспільства в роботу ОБСЄ і хоче дати молодим людям право голосу у справі організації ОБСЄ.

«Під час нашого головування ми хочемо домогтися виконання існуючих зобов'язань, які належать до галузі прав людини, що буде важливим пунктом наших зусиль. Сприяючи обміну передовим досвідом, Швейцарія хоче закликати держави-учасниці повною мірою здійснювати і поважати зобов'язання в таких сферах, як боротьба з тортурами, забезпечення дотримання прав осіб, які належать до національних меншин, або заохочення демократичних виборів», - резюмував політик

У контексті головування країни, міністр представить програму пріоритетів Швейцарії Постійної Ради ОБСЄ 16 січня 2014 року.

Нагадаємо, Президент Віктор Янукович вважає, що Україна успішно впоралася з головуванням в Організації з безпеки і співробітництва в Європі в 2013 році.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

551