Термін перебування мігрантів, які приїхали до Росії без візи, з 1 січня 2014 року буде обмежено - відповідні поправки до законів про порядок виїзду з РФ і в'їзду в неї та про правове становище іноземних громадян підписав президент Володимир Путін і опублікувала в понеділок «Російська газета».

Як і раніше, перебувати в країні таким мігрантам можна буде протягом 90 днів, проте «строк тимчасового перебування в РФ іноземного громадянина, який прибув в порядку, що не вимагає отримання візи, не може сумарно перевищувати 90 днів протягом кожного періоду в 180 діб».

Досі іноземний громадянин, який має право безвізового в'їзду, пробувши в РФ 90 днів і повернувшись на батьківщину, міг знову в'їхати в Росію вже через кілька днів.

У Федеральній міграційній службі (ФМС) зазначають, що закон спрямований на протидію нелегальній міграції. За оцінками ФМС, у РФ нелегально працюють близько 3,5 млн мігрантів.

Автор законодавчої ініціативи, заступник голови комітету Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва Різван Курбанов повідомив «ИТАР-ТАСС», що кількість іноземних громадян, яким за законом буде обмежений в'їзд в Росію складе близько 1,3 млн осіб.

Росія займає друге місце в світі за кількістю мігрантів. За даними ФМС, за останні чотири роки в РФ зафіксовано зростання в'їзду іноземних громадян майже на 40%.

Як пояснив глава відомства Костянтин Ромодановський, це, з одного боку, говорить про розвиток економіки, про те, що є попит на робочу силу, а з іншого - це виклик, «оскільки їдуть не зовсім ті, кого очікували».

Зараз в Росії знаходяться понад 3 млн незаконних мігрантів. «На території Росії близько 8,5 млн осіб, які користуються правом безвізового в'їзду.

Незаконні мігранти, в основному з країн СНД, законно в'їхали в нашу країну, але порушили термін перебування. За нашими оцінками, на території Росії 3,5-3,6 млн іноземних громадян - тих, хто перевищив термін законного перебування в країні та працює незаконно», - заявив Ромодановський.

За останніми даними ФМС, в'їзд в Росію у 2013 році було заборонено майже 430 тис. іноземців.

Як раніше повідомляв ForUm, Росія не відмовляється від ідеї введення в'їзду на свою територію громадян України виключно за закордонними паспортами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2052