Дострокове повернення коштів від викупу Росією українських євробондів не передбачене двосторонніми домовленостями. Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив в ефірі програми «Іспит для влади» на Першому національному телеканалі.

«Ті умови, на яких ми підписали кредит, не передбачають ніяких дострокових повернень та погашень... Не буде цього», - заявив Азаров, повідомляє «УНІАН».

Крім того він зазначив, що російські чиновники були проти виділення Україні кредиту розміром 15 млрд доларів.

«На нещодавній зустрічі з Президентом РФ Володимиром Володимировичем Путіним він сказав, що всі наші, мої радники, маються на увазі міністри, крім голови уряду, були проти надання Україні кредиту. Якби я був на їхньому місці, з фінансових міркувань я б теж, напевно, був проти», - сказав Азаров.

Він підкреслив, що кредит під 5%, наданий на таких умовах, і так дозволив швидко стабілізувати економічну ситуацію і закласти хорошу основу на 2014 рік.

Азаров підкреслив, що кредит дозволив Україні забезпечити стабільність валютних резервів, Україна може дозволити собі кредитувати свою економіку.

«Найголовніше, що ми отримали можливість кредитувати нашу економіку, знижувати ставки за кредитами і активно реалізовувати програми розвитку внутрішнього ринку», - зазначив прем'єр.

Як раніше повідомляв ForUm, Національний банк України отримав перший транш російського кредиту в розмірі 3 млрд дол. шляхом викупу Росією облігацій зовнішньої державної позики.

24 грудня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія отримала перший транш українських єврооблігацій обсягом 3 мільярди доларів.

Як відомо, на засіданні російсько-української міждержавної комісії під головуванням президентів України і Росії Віктора Януковича і Володимира Путіна 17 грудня було прийняте рішення про зниження вартості російського газу для України на третину - до 268,5 долара за тисячу кубометрів, а також про купівлю Росією євробондів України на 15 мільярдів доларів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

470