Підвищення прогнозу по довгострокових рейтингах України міжнародним рейтинговим агентством Standard&poor's випливає з позитивної оцінки західними і східними інвесторами українських реалій. Таку думку в коментарі телеканалу БТБ висловив аналітик інвестиційного холдингу «ФІНАМ» Антон Сороко.

«Скажімо так, немає бажання у зарубіжних партнерів бачити Україну в стані банкрутства. Нікому від цього краще не буде. Тут все-таки варто говорити про те, що саме ставлення інвесторів до України є причиною того, що прогноз по рейтингу був підвищений, а не наслідком, - сказав він. - Мені здається, підвищення прогнозу - це те, що випливає з достатньо позитивної оцінки і західними, і східними інвесторами українських реалій. Якогось негативу з інших країн з приводу інвестицій в Україну я не бачу».

Експерт зауважив, що ризики дефолту по суверенному боргу в Україні не вищі, ніж у інших країн.

«Ризиків дефолту по суверенному боргу зараз практично немає. Він не вищий, ніж у інших країн. Тому ми і побачили перегляд прогнозу рейтингу з «негативного» на «стабільний». Зараз в короткостроковій і середньостроковій перспективі ситуація стабільна», - додав Сороко.

Нагадаємо, що раніше рейтингове агентство S&P підвищило прогноз з довгострокових рейтингів України - за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті - з «негативного» на «стабільний».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

135