Громадяни України вважають себе щасливими. Про це, як повідомляє кореспондент Forum'у, під час прес-конференції заявив соціолог Євген Копатько.

«Ми проводимо дослідження за індексом щастя українців. Наші співгромадяни переважно почувають себе щасливими. Наші респонденти виділили два основних почуття, які відчувають в цьому році, - це надія і тривога. Тривога через те, що рівень соціального самопочуття істотно знизився, хоча новорічне бере своє», - розповідає Копатько.

За його словами, понад 40% українців сподіваються, що 2014 рік буде успішнішим для країни, ніж 2013-й.

«В політичних рейтингах суттєвих змін немає, а ті, які є, - не на користь опозиції. Рейтинги не публікуються, тому що зараз більше ризиків, ніж можливостей. Більшість українців вважає, що вихід з політичної кризи можна знайти за допомогою консенсусу. Причому на сході такий вихід підтримують більше. Також спостерігається традиційна ситуація для бурхливих подій - мобілізувався захід України і відмобілізувався схід», - додає він.

При цьому він зазначає, що інформаційне поле в Україні перестає спотворюватися. «Завдяки цьому стає зрозуміло, що події в Україні не такі, як у Києві. Київські події затьмарили все інше, а потім виявилося, що Україна живе по-різному, думає по-різному ставиться до цього по-різному. Ми відсуваємо емоції і починаємо думати головою», - вважає він.

«Якщо посилатися на дані соціологічних досліджень, то можна сказати, що кінець цього року запам'ятався низкою ключових подій: Євромайданом, російськими угодами, Вільнюським самітом та 1025-річчям Хрещення Русі. Українці вважають це найбільш пам’ятними подіями 2013 року», - зазначає соціолог.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

125