Співпраця з Росією - це осмислений вибір, спрямований на посилення двосторонньої кооперації. Про це, як повідомляє кореспондент Forum'у, під час круглого столу заявив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

За словами експерта, ця кооперація йтиме в різних сферах економіки, і не в останню чергу в енергетичній сфері. «Московські домовленості можна вважати спробою України зробити рішучий крок вперед у зовнішній економічній політиці, особливо якщо пам'ятати, що до подальшого діалогу з РФ передбачається залучати Євросоюз. Успіх цього діалогу буде залежати від політичної волі Києва», - зазначив аналітик.

Він підкреслив, що незабаром продовжаться переговори про створення консорціуму з управління українською газотранспортною системою, а також ще кількох спільних проектів в енергетиці. «Думаю, росіяни отримають розширений доступ до українських газопроводів вже в 2014 році, коли буде створено той самий консорціум. Але, певно, Україна і Росія все ж візьмуть у партнери й європейську сторону, наприклад, компанію E.On. За великим рахунком, вона єдина в Європі зацікавлена в цьому, і в неї є на це гроші», - сказав він.

Що стосується виділення $15 млрд, продовжив фахівець, то більше ніхто Україні реальних грошей не давав. «Так, це у відомому розумінні економічний порятунок. А щоб він не перетворилося на кабалу, потрібні певні кроки і компенсатори. Так об'єктивно склалося, що сьогодні нашій країні потрібні кошти на підтримку економіки, і справа тут не в цивілізаційному виборі, а в об'єктивних потребах з урахуванням вимог моменту. До речі, ми отримаємо не $15 млрд, а більше, якщо враховувати плани корпоративного кредитування та перспективні спільні проекти в різних галузях машинобудування. Тоді як ЄС відмовився фінансово підтримати Україну, в т.ч. через свої економічні проблеми, а також через громіздкі бюрократичні процедури у таких питаннях», - сказав Корольчук.

Нагадаємо, на засіданні російсько-української міждержавної комісії під головуванням президентів України і Росії Віктора Януковича і Володимира Путіна 17 грудня було прийняте рішення про зниження вартості російського газу для України на третину - до 268,5 долара за тисячу кубометрів, а також про купівлю Росією євробондів України на 15 мільярдів доларів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

112