Під впливом домовленостей з Росією котирування щодо пари USD/UAH на міжбанку поступово знижуються. Про це заявив начальник відділу з аналізу і досліджень «Райффайзен банку Аваль» Дмитро Сологуб.

«Як і очікувалося, незабаром після новин про масштабну фінансову допомогу з боку Росії курс гривні почав зміцнюватися. За останній тиждень котирування щодо пари USD/UAH на міжбанку поступово знижувалися (починаючи з рівнів 8,285-8,295 станом на четвер, 19-е грудня) і на сьогоднішній день досягли позначки 8,165-8,175», - сказав він.

Банкір зауважив, що крім психологічного чинника, пов'язаного з досягненням угоди з Росією, свою роль зіграло і традиційне передноворічне збільшення пропозиції валюти.

За його словами, Нацбанк на ринок в останні дні не виходив, спокійно спостерігаючи за зміцненням гривні.

Сологуб зауважує, що поки складно сказати, як низько може впасти курс у передноворічні дні. Зокрема, він нагадує, що наприкінці минулого року гривня зміцнилася практично до 8,00.

«На наш погляд, найбільш доцільним для НБУ було б вийти на ринок з інтервенцією щодо купівлі валюти, якщо пропозиція доларів на ринку буде залишатися високою в найближчі дні. Це дозволило б НБУ дещо поповнити валютні запаси», - резюмував фінансист.

Нагадаємо, що раніше «Газпром» і «Нафтогаз України» за результатами міждержавної комісії в Москві підписали доповнення до контракту, який передбачає зниження ціни російського газу для української держкомпанії до 268,5 долара за тисячу кубометрів.

Крім того, за результатами держкомісії було прийнято рішення про виділення 15 мільярдів доларів з ФНД на придбання єврооблігацій України.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

131