Слідство припинило кримінальне переслідування 29 із 30 фігурантів справи про НП на платформі «Прирозломна», йдеться в повідомленні на сайті екологічної організації Greenpeace («Грінпіс»).

«Двадцять дев'ять із тридцяти активістів Greenpeace отримали постанови про припинення їх кримінального переслідування у зв'язку з амністією. Італієць Крістіан д'Алессандро змушений буде прийти в Слідчий комітет завтра, оскільки сьогодні йому не змогли знайти перекладача», - наголошується в повідомленні, пишуть РІА «Новости».

Першим відпустили за амністією підданого Великобританії Ентоні Перретта.

Учора, 25 грудня, Росія амністувала громадянина України, члена екіпажу судна «Арктик Санрайз» Руслана Якушева.

Нагадаємо, активісти міжнародної організації Greenpeace спробували 18 вересня піднятися на нафтову платформу «Прирозломна» в Печорському морі для проведення акції проти нафтовидобутку в Арктиці. У результаті активісти, серед яких і один громадянин України, були затримані, їм були пред'явлені звинувачення у піратстві.

Всім 30 затриманим активістам Greenpeace у справі про НП на «Прирозломній» пред'явлені звинувачення в хуліганстві, при цьому звинувачення в піратстві, висунуті раніше, не зняті.

18 листопада суд у Петербурзі почав відпускати під заставу активістів «Грінпіс» і в кінці листопада відпустив останнього активіста.

24 грудня слідчі почали видавати активістам Greenpeace постанови про закриття відносно них кримінальної справи за амністією.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

77