Російський кредит надасть Україні резерв ресурсу для модернізації і гарантію збереження робочих місць.

Про це заявив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейніков під час круглого столу на тему «Економічні підсумки 2013 року».


«Кредит дає резерв ресурсу, якого Україна сьогодні потребувала», - пояснив Євген Олейніков, - «Він дасть можливість збереження тих робочих місць, які у нас сьогодні існують, але які ми могли втратити, якби продовжили курс на інтеграцію з ЄС без урахування позиції Росії».

Для розуміння масштабу втрат необхідно привести показники зайнятості населення: всього зайнятих в Україні 23 мільйони 300 тисяч громадян, у сільському господарстві - 3,5 мільйона, у промисловості - 3,3 мільйона, в будівництві - 900 тисяч, у торгівлі - 4,8 мільйона, у сфері транспорту і зв'язку задіяно 1,3 мільйона, у фінансовій галузі - 300 тисяч.

Експерт Мінекономрозвитку пояснив: якби Україна проігнорувала ситуацію і продовжила курс на ЄС без урахування позиції Росії, втрати зазнала б машинобудівна галузь, оскільки вітчизняні підприємства поки що не можуть конкурувати з європейськими, навіть за умови зняття ввізного мита. А значить, велика кількість людей, зайнятих у галузях з високою доданою вартістю, могла б залишитися без роботи.

Нагадаємо, що на засіданні Українсько-Російської міждержавної комісії під головуванням президентів України і Росії Віктора Януковича і Володимира Путіна було прийнято рішення про зниження вартості російського газу для України до 268,5 долара за тисячу кубометрів, а також про придбання Росією євробондів України на 15 мільярдів доларів. За словами прем'єр-міністра України Миколи Азарова, перший транш у розмірі трьох мільярдів доларів, який отримає Київ від придбання РФ українських євробондів, Уряд направить на соціальні виплати. Кабмін схвалив випуск дворічних облігацій зовнішньої державної позики терміном погашення у грудні 2015 року на загальну суму 3 млрд. дол. і ставкою прибутковості 5%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

121