У 2014 році уряд планує забезпечити сільгоспвиробників прямою і непрямою фінансовою підтримкою.

Про це міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк розповів в ефірі телеканалу «Рада».

Так, у проекті бюджету на 2014 рік передбачені кошти для дрібнотоварних виробників та одноосібників, які займаються тваринництвом. Крім того, планується зберегти податкові пільги, які в цьому році допомогли акумулювати у аграріїв близько 19 мільярдів гривень.


«Проект кошторису готовий і переданий у Верховну Раду. Що стосується аграрного сектора, то він є одним з пріоритетних напрямів. Так, крім прямої фінансової підтримки сільгоспвиробників планується залишити і непряму, яка дуже важлива. Адже це суттєва допомога для аграріїв», - зазначив Присяжнюк.

За словами міністра, непряма підтримка сільгоспвиробників забезпечується дією таких режимів як фіксований сільськогосподарський податок та спеціальний режим оподаткування на додану вартість.

«Зниження податкового навантаження за рахунок дії фіксованого податку дозволило сільгоспвиробникам у 2013 році акумулювати близько 3,5 мільярда гривень. А підтримка аграріїв за рахунок спеціального режиму оподаткування ПДВ у цьому році склала близько 15 мільярдів гривень», - зазначив глава відомства.

Що стосується прямої фінансової підтримки, то, за словами Присяжнюка, вона стосуватиметься дрібнотоварних виробників, одноосібників, розвитку заготівельних кооперативів, тваринництва.

Крім того, міністр додав, що у травні наступного року бюджет буде коригуватися.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

136