Уряд України прийняв рішення про призупинення підписання Угоди про асоціацію з ЄС через зміни зовнішньоекономічної кон'юнктури та ускладнення торговельно-економічних відносин з Росією. Про це, як повідомляє кореспондент Forum'у, на брифінгу заявив віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко.

«Основне питання було в динаміці розвитку ситуації, у глобальній і українській економіці. Як вже зазначав Президент, відбулися деякі зміни не в кращу сторону. Зміни зовнішньоекономічної кон'юнктури відбулися тільки в кінці року, і ми не могли цього не враховувати. Також ми сподівалися, що позиція Росії, декларована лише на папері, що кожна держава сама приймає рішення про приєднання до якого-небудь союзу, буде реалізовуватися і в наших торговельно-економічних відносинах», - сказав він.

За його словами, необхідність внести корективи в угоду з ЄС була заснована на фактах і реальної ситуації. «Після домовленостей з Росією у нас є досить масштабний кредит, щоб зміцнити економіку України і продовжити євроінтеграцію. Тепер ми можемо спиратися на власні сили», - вважає Грищенко.

Також він додав, що кредитування - це інструмент, яким користуються уряди всіх європейських країн. «А ось правильно скористатися цим кредитом, це і є наше завдання. Прем'єр-міністр сьогодні зазначив, що кредит буде витрачений не на проїдання, а на модернізацію промисловості. Це був найнижчий відсоток за кредитом, який нам пропонували, і ми зможемо віддати його без проблем для економіки», - підсумував Грищенко.

Нагадаємо, на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі Україна і ЄС не підписали Угоду про асоціацію.

Президент Віктор Янукович підтвердив наміри України в найближчій перспективі підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

Тетяна Григор’єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

146