Успішні перемоги в переговорах з Китаєм і Росією врівноважили зовнішню політику України, яка протягом року була орієнтована на Євросоюз.

Про це під час круглого столу «Економічні підсумки 2013 року» розповів політичний експерт Володимир Цибулько.

«Успішні перемоги в переговорах з Китаєм і Росією врівноважили нашу зовнішню політику. По суті, ми збалансували однополярність в бік ЄС, яка спостерігалася протягом року», - сказав він.

Коментуючи вплив домовленостей з Кремлем на економіку країни, він зазначив, що російська фінансова допомога позитивно вплинула на стабілізацію курсу гривні.

На його думку, наразі відсутні передумови для тиску на національну валюту.

«Російські кредити, по суті, стабілізували українські цінні папери на ринках. Але в першу чергу це стало сигналом для внутрішнього ринку. Того психологічного тиску на гривню, на який розраховують певні політичні сили, очевидно, що не буде. Через нормалізацію відносин з Росією ми отримуємо відносно стабільну національну валюту», - додав експерт.

Нагадаємо, що раніше «Газпром» і «Нафтогаз України» за результатами міждержавної комісії в Москві підписали додаток до контракту, який передбачає зниження ціни російського газу для української держкомпанії до 268,5 долара за тисячу кубометрів.

Крім того, за результатами держкомісії було прийняте рішення про виділення 15 мільярдів доларів з ФНБ на придбання єврооблігацій України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

124