Слідство щодо інциденту з українськими моряками в Азовському морі триває. Про це, як повідомляє кореспондент Forum'у, у ході прес-конференції заявив міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

«З перших днів, коли стався інцидент з українськими моряками в Азовському морі, МЗС і я як міністр взяли під контроль все, що пов'язане з цим інцидентом. Ми координували свою роботу із Генеральною прокуратурою України, а те, що стосується Російської Федерації, - з відповідними органами Російської Федерації. Завдяки зусиллям української сторони пана Федоровича передали в Україну. На сьогодні слідство по цьому інциденту триває в Російській Федерації», - заявив Кожара.

Також міністр додав, що ситуація перебуває на контролі МЗС.

Нагадаємо, 17 липня 2013 року близько 18.00 в Азовському морі в районі російського сел. Воронцовка сталося зіткнення баркаса з українськими рибалками і катера берегової охорони Прикордонної служби Росії. Риболовецьке судно перекинулося, в результаті чого загинули чотири українці, одного вдалося врятувати.

Врятований українець Федорович 19 липня був прооперований в райлікарні Єйська (Краснодарський край, РФ). У Росії стосовно нього розслідується кримінальна справа. Йому було обрано запобіжний захід - підписка про невиїзд, а також пред'явлені звинувачення в незаконному видобутку водних біологічних ресурсів - рибалці загрожує до двох років ув'язнення.

Київ неодноразово наполягав на поверненні Федоровича в Україну і проведенні всіх слідчих дій на своїй території.

5 листопада органи прокуратури РФ задовольнили запити української сторони. Федоровича відпустили під підписку про невиїзд. Кримінальне провадження найближчим часом буде передане українській стороні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

136