Українець Руслан Якушев, якого затримали разом з активістами екологічної організації «Грінпіс», незабаром має повернутися в Україну. Про це, як повідомляє кореспондент Forum'у, під час прес-конференції заявив міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

«У цьому році МЗС займався захистом інтересів і прав українських громадян. Те ж саме стосується і статусу пана Якушева, співробітника судна «Арктик Санрайз». Завдяки зусиллям, в тому числі і Міністерства закордонних справ, статус пана Якушева був змінений. Ми очікуємо, що найближчим часом він повернеться в Україну», - заявив Кожара.

Нагадаємо, 21 листопада ц.р. Приморським районним судом Санкт-Петербурга прийнято рішення про зміну запобіжного заходу і звільнення з-під варти під заставу в 2 мільйони рублів громадянина України Якушева, затриманого по справі судна «Арктик Санрайз».

Активісти міжнародної організації Грінпіс спробували 18 вересня піднятися на нафтову платформу «Прирозломна» в Печорському морі для проведення акції проти нафтовидобутку в Арктиці. У результаті активісти, серед яких і один громадянин України, були затримані, їм були пред'явлені звинувачення у піратстві.

Всім 30 затриманим активістам «Грінпіс» у справі про НП на «Прирозломній» пред'явлені звинувачення в хуліганстві, при цьому звинувачення в піратстві, висунуті раніше, не зняті.

12 листопада всі 30 фігурантів справи були переведені з Мурманська в СІЗО Санкт-Петербурга.

18 листопада, суд в Петербурзі погодився відпустити під заставу росіян Дениса Синякова, Катерину Заспу і Андрія Аллахвердова. Для звільнення з-під арешту за кожного треба внести по два мільйони рублів. При цьому суд постановив продовжити арешт радистові судна Грінпіс, австралійцю Коліну Расселу, на термін до 24 лютого, вважаючи, що він може сховатися від слідства.

22 листопада після внесення організацією «Грінпіс» застави громадянин України Руслан Якушев залишив слідчий ізолятор.

Валентина Дудко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

110