Світовий ринок зерна у значній мірі залежить від України. Про це міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк розповів в ефірі телеканалу «БТБ».

Так, у цьому маркетинговому році вітчизняні сільгоспвиробники і трейдери зможуть поставити на зовнішні ринки понад 30 мільйонів тонн зерна. Таких обсягів вдасться досягти завдяки комплексному підходу до питання експорту, а також чіткій роботі логістики.

«Якби ще три роки тому в уряді хтось з міністрів озвучив, що держава матиме можливість експортувати 30-32 мільйони тонн зернових - мабуть, це розглядалося б як жарт. А сьогодні це реальність, і я розумію, що завдяки комплексному підходу ми вже маємо можливість втілювати її в життя. Логістика працює як годинник», - зазначив глава відомства.

Міністр також повідомив, що до початку наступного року Україна експортує 17 млн тонн зерна.

«Світовий ринок сприймає нашу продукцію, тобто це говорить про те, що сьогодні світовий ринок зернових без сегмента українського зерна не зможе існувати. Без балансу України світовий ринок вже не є світовим ринком зерна», - підкреслив Присяжнюк.

Крім того, міністр додав, що планується створення Причорноморської зернової біржі, оскільки країни цього басейну вже готові до такого кроку. Саме тому було ініційовано створення Причорноморського зернового комітету.

Присяжнюк також зазначив, що наступного року продовольча безпека буде забезпечена, високий урожай дозволить отримати стабільну ціну на хліб, а створення сховищ і оптових ринків мінімізує сезонне коливання цін на овочі і фрукти.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

122