Українське ТОВ «Поромний комплекс Орловка» і румунська компанія «МБС-інвест» за підтримки англійських і кіпрських інвесторів планують провести поромну переправу через Дунай між Орловкою (Ренійський р-н Одеської обл.) і Ісакчею (Румунія).

Як повідомив під час громадських слухань з обговорення детального плану даного проекту в Ренійському районі гендиректор «Поромного комплексу Орловка», депутат Одеської облради Юрій Димчогло, початок будівництва заплановано на весну 2014 року, в даний час готуються документи на землю, проводяться проектні роботи. Орієнтовні терміни будівництва - один рік, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Зараз нам дуже допомагає Одеська обладміністрація і Ренійська райадміністрація. У разі вдалої реалізації проекту поромної переправи Орловка - Ісакча для держави суттєво полегшиться початок будівництва автобану Одеса - Рені. Також ми чекаємо постанови Кабінету Міністрів України про відкриття міжнародного пункту пропуску в районі майбутньої переправи», - сказав Димчогло.

Загальний обсяг інвестицій в проект поки не оголошується. За словами Ю.Димчогло, українська сторона має намір інвестувати €5 млн, румунська - €20 млн. На румунській території крім переправи планується створити вільну економічну зону зі складами та інфраструктурою.

Планована потужність переправи - 170 тис. одиниць легкового та вантажного транспорту в рік.

Проект будівництва поромної переправи через Дунай в цьому місці обговорюється з 1998 року. Принципова домовленість про будівництво переправи між Румунією і Україною була досягнута у 2006 році.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

145