Україна, яка 17 грудня отримала від свого головного постачальника природного газу - російської компанії «Газпром» зниження його ціни до 268,5 дол. за тис. кубометрів, продовжить політику скорочення закупівель імпортного палива, нарощуючи власний видобуток.

«У нас є суттєва економія. Ми йдемо із зменшенням за останні три роки приблизно на 25% споживання газу в Україні, і така тенденція у нас буде зберігатися, тому що ми переходимо на власний енергетичний ресурс», - сказав віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко в ході загальнонаціонального круглого столу «Об'єднаємо Україну», повідомляє «УНІАН».

«Ми продовжуватимемо змінювати обсяги закупівель газу і споживання його на власних енергетичних станціях, замінюючи його власними енергетичними ресурсами», - додав він.

Нагадаємо, 17 грудня в Москві після засідання українсько-російської міждержавної комісії під головуванням президентів України і РФ Віктора Януковича і Володимира Путіна було оголошено про низку домовленостей, зокрема про зниження вартості російського газу для України до 268,5 доларів за тисячу кубометрів.

Україна щорічно буде економити 7 млрд доларів завдяки зниженню ціни на російський газ.

За підсумками 2012 року Україна скоротила імпорт газу порівняно з 2011 роком на 26,5% - до 32,939 млрд куб. м.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

124