Підтримуючи видимість переговорів з українським урядом, Європа не дає офіційному Києву можливості зміни зовнішньополітичного курсу в бік поглиблення співпраці з Росією. Так політологи Київського центру політичних досліджень і конфліктології прокоментували резолюцію Європарламенту щодо України.

«Як видно з резолюції, ЄП однозначно став на бік опозиції в її протистоянні з владою. Зокрема, підтримана нав'язана опозицією ідеологічна схема «народ проти влади», за якою Майдан ототожнюється з народом України, - зазначають вони. - Половина населення України, яка не приймає цілей майдану, для ЄП взагалі не існує. Характерним є нагадування про бажаність «оновлення легітимності публічної влади» шляхом проведення нових виборів. Це явна підказка опозиції відповідних вимог щодо усунення чинної влади».

Політологи констатують, що це позиція не тільки Європарламенту, але і всього керівництва Євросоюзу і США.

На їхню думку, прагнучи до ослаблення чинної української влади, західні лідери виступають проти намірів уряду нейтралізувати дії керівників майдану щодо дестабілізації і встановлення хаосу в країні (блокування урядових установ, захоплення адміністративних будівель тощо).

«ЄС бачить у нинішній кризі передумову встановлення щодо України режиму зовнішнього контролю. Ні на які суттєві політичні та економічні поступки українській владі Брюссель йти не має наміру», - переконані експерти.

Політологи констатують, що підтримуючи видимість переговорів з українським урядом, Європейська Комісія не дає офіційному Києву можливості зміни зовнішньополітичного курсу в бік поглиблення співпраці з Росією.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

164