Зростання ВВП, закладене в проекті держбюджету-2014, може збільшитися на 0,2%. Таку думку висловив журналістам у кулуарах Ради народний депутат від Партії регіонів Владислав Лук'янов.

«Знижку на російський газ можна розглядати як додатковий інвестиційний ресурс в українську економіку і чинник зростання ВВП. Можливо, ми можемо поставити зростання ВВП не 3%, а 3,2%. Ці 0,2% сформують додатковий фінансовий ресурс для соціально-економічного розвитку», - сказав Лук'янов.

Також, на його думку, необхідно уважно розглянути дохідну частину.

«Потрібно проаналізувати, чи дійсно ми зберемо ці кошти. У зведений бюджет закладено основний, загальний і спеціальний фонд - 489 млрд 900 млн грн. Потрібно переконатися, що ці цифри підтверджуються. Ми вже отримали ці розрахунки від уряду, але повинні отримати підтвердження і поговорити з експертами», - сказав він.

Після цього нардепи переглянуть «структуру» бюджету щодо розпорядників коштів».
«Вже зараз можу сказати, що хотілося б, щоб місцеве самоврядування було профінансовано в більшому обсязі», - заявив Лук'янов.

Під час формування розрахунків бюджет повинен бути більш відкритим. Згідно із законодавством, це повинен забезпечувати Кабмін і залучати до формування макроекономічних показників нардепів, експертів і громадянське суспільство. Це підвищить якість бюджету в цілому», - акцентував він.

Крім того, Лук'янов назвав проект держбюджету-2014 «теплим» і нагадав, що пропозиції щодо його зміни необхідно подавати до 8 січня.

Як раніше повідомляв ForUm, Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді прийняти державний бюджет на 2014 рік з доходами 392,404 млрд грн і витратами 447,294 млрд грн.
18 грудня Кабінет Міністрів України схвалив доопрацьований проект державного бюджету на 2014 рік.

У 2014 році в Україні передбачається триетапне збільшення рівня прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати, а зростання реального ВВП прогнозується на рівні 3%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

110