Угоди, підписані в Москві Володимиром Путіним і Віктором Януковичем, про знижку на газ і виділення Україні кредиту в розмірі $15 млрд поставили європейських лідерів, які відповідають за євроінтеграцію України, під вогонь «кулеметної» критики провідних світових ЗМІ. Де-факто журналісти звинувачують лідерів ЄС і керівництво МВФ у здачі України Кремлю через недалекоглядну політику і банальну жадібність.

«Європа досі не може вийти з шокового стану, до якого призвели лідерів ЄС підсумки московського візиту українського Президента. Єврокомісар Штефан Фюле чекає, що зможе ознайомитися з угодами між Києвом і Москвою протягом тижня, щоб переконатися, що документи не суперечать зобов'язанням України щодо подальшої інтеграції з ЄС», - повідомила Financial Times з посиланням на внутрішні документи ЄС.

Видання стверджує, що насправді Європейський Союз і Міжнародний валютний фонд були готові позичити Україні мінімум 20 млрд євро, якби наша країна підписала Угоду про асоціацію, що пропорційно наданій Україні фінансовій допомозі від Москви з урахуванням знижки на газ.

«Якби ЄС і МВФ, як Росія, вирішили дати Україні $15 млрд, які їй потрібні, без будь-яких умов, вони, можливо, змогли б наблизити Київ до Заходу», - пише Financial Times.

«Головним кредитором повинен був виступити МВФ, і Європейська комісія збиралася допомогти Україні прискорити досягнення угоди з фондом, незважаючи на жорсткі умови, які він виставляє Україні», - пише видання.

Однак на відміну від Росії, яка офіційно заявила, що досягнуті угоди є допомогою українському народу без будь-яких геополітичних зобов'язань та додаткових умов, МВФ вимагав від української влади свідомо непопулярних кроків у вигляді підвищення цін на газ населенню і заморожування соціальних виплат.

Видання також критикує геополітичну позицію Білого дому щодо України. «США і їхні союзники повинні пам'ятати про Путіна. Його сила в тому, що він добре усвідомлює межі впливу Росії та інструменти, які може використовувати, щоб його захистити», - резюмує Financial Times.

Як повідомлялося раніше, президент Росії Володимир Путін прийняв рішення позичити Україні $15 млрд через викуп єврооблігацій з низькою процентною ставкою. Крім того, ціну на газ для України буде знижено на третину.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

328