Співробітники міліції Чернігівської області не брали участь у сутичках на Майдані Незалежності у Києві 30 листопада. Про це йдеться в заяві обласного управління Міністерства внутрішніх справ.
Згідно з повідомленням, деякі ЗМІ, лідери політичних і суспільних об'єднань, неправильно інформуючи громадськість про події у Києві 30 листопада та 1 грудня і про участь бійців Чернігівського спецпідрозділу «Беркут» у цих подіях, створюють додаткову напругу в суспільстві.

«У медіапросторі звучать дуже образливі і необґрунтовані звинувачення співробітників чернігівського «Беркута» в розгоні євромайдану 30 листопада. Особливе занепокоєння викликають часті заклики до фізичної розправи над членами сімей та близькими правоохоронців», - зазначили в міліції.

В Управлінні МВС роз'яснили, що 24 листопада на підставі телеграми міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка до Києва для надання допомоги у забезпеченні охорони громадського порядку і справді була направлена частина співробітників роти міліції особливого призначення «Беркут».

«Однак 30 листопада і 1 грудня бійці Чернігівського спецпідрозділу перебували в резерві МВС міста Києва й участь у подіях на євромайдані і на вулиці Банковій не брали. Тому звинувачення, які лунають на адресу чернігівських правоохоронців щодо причетності їх до вищезгаданих подій, є нічим іншим, як спробою спровокувати населення до активних проявів неповаги і насильства по відношенню до міліції», - йдеться в заяві.

1 грудня на Бессарабській площі Києва невідомі, за інформацією ЗМІ, від 100 до 300 осіб, намагалися зруйнувати пам'ятник Леніну, спровокувати погроми. Співробітники Чернігівського «Беркута» були направлені з резерву на Бессарабську площу для припинення порушень громадського порядку та недопущення масових бійок.

«Міліціонерів забивали камінням, металевими прутами, кийками, обливали горючою сумішшю, труїли газом. Тих, хто впав, забивали ногами і ламали кістки арматурою. Крім того, намагалися не дати евакуювати поранених у лікарні - в автобус закинули шумові гранати, які розірвалися в бійців прямо під ногами», - зазначили в облуправлінні.

Постраждали дев'ятеро співробітників міліції, вісім з них досі знаходяться на стаціонарному лікуванні з черепно-мозковими травмами, переломами кісток рук і ніг, хімічними опіками очей. «Поки невідомо, чи зможуть бійці продовжити службу, адже у деяких є загроза інвалідності, а це молоді хлопці 24-28 років, у яких на утриманні сім'ї та неповнолітні діти», - зазначили в МВС.

У міліції просять не виливати свій гнів та обурення на правоохоронців, які не порушили закон і присягу.

Як раніше повідомляв ForUm, після того як у ніч на 30 листопада на Майдані Незалежності сталися сутички між правоохоронцями та мітингувальниками, 1 грудня десятки тисяч українців вийшли на вулиці столиці з протестом.

За фактом перевищення службових повноважень міліціонерами в ніч на суботу на Майдані Незалежності відкрито кримінальне провадження. ГПУ розслідує інциденти на Майдані.

У Міністерстві внутрішніх справ України визнали, що порушення з боку міліції під час сутичок на Майдані Незалежності у Києві 30 листопада були.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

204