Рішення щодо приєднання України до окремих положень Митного союзу будуть прозорими. Про це в інтерв'ю представникам українських ЗМІ заявив Президент України Віктор Янукович.

Президент зазначив, що робота України з комісіями Митного союзу та Євразійського Союзу ніколи не припинялася.

«Ми співпрацювали, але у нас не було певного формату співпраці. І, зрештою, цей формат був визначений спеціальним протоколом, підписаним прем'єр-міністрами України і країн МС у Мінську. Цей протокол, умовно кажучи, надає нам статус спостерігача в МС. Над чим сьогодні працює уряд України? Він одержав можливість доступу до документів МС, оскільки наш представник уряду працює з цією комісією. І ці документи стосуються тих положень, а їх близько 200, які регламентують роботу МС у відносинах з партнерами», - сказав Президент.

Він зазначив, що Україна є стратегічним партнером МС за обсягами товарообігу, а також міждержавної кооперації.

«Ми є стратегічними партнерами. І ви знаєте, що у 2003 році Україна прийняла офіційне рішення, яке ратифіковано українським парламентом, - про входження в єдиний економічний простір. Але в цьому статусі наша країна залишилася і надалі, а ця трійка країн пройшла тривалий шлях погоджень спільної співпраці в економічних і торгово-економічних питаннях. А Україна не приєдналася до жодного з документів, що, безумовно, створює сьогодні проблеми, як для країн МС, так і для України щодо співпраці. Тому сьогодні український уряд, коли отримав ці документи, розглядає ці положення. І після того, як будуть зроблені висновки, будуть прийматися прозорі рішення щодо того, до яких положень ми будемо приєднуватися, до яких ні, на яких умовах і т.д.», - сказав Янукович.

За словами Президента, це дуже непроста робота, оскільки переговори потрібно вести не з комісією МС, а з кожною державою.

«І для нас, з точки зору торговельно-економічних відносин з цими країнами, чим скоріше ми пройдемо цей шлях, тим краще», - підкреслив він.

Щодо співпраці з Євразійським економічним союзом він нагадав, що в Астані у серпні цього року Україна подала письмову заявку щодо участі нашої держави у цій організації у статусі спостерігача.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович і президент Російської Федерації Володимир Путін на засіданні Міждержавної комісії не обговорювали питання вступу України до Митного союзу.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

116
Классические туфли мужские