На сьогодні лібералізація візового режиму з країнами Євросоюзу для українських громадян є одним з найбільш актуальних питань.

Про це в інтерв'ю представникам українських ЗМІ заявив Президент України Віктор Янукович.

«Звичайно, питання безвізового режиму з ЄС є для нас найбільш актуальним. Дуже багато людей запитують про те, коли ж Європа нам відповість взаємністю. Безвізовий режим для європейських країн Україна відрила у 2008 році, а ми його поки не отримали. Тому зараз уряд працює над критеріями, у нас є кілька питань, які нам потрібно вирішити. Ми будемо домовлятися з нашими партнерами з Європейського союзу, домовлятися про те, щоб якомога швидше вирішити питання лібералізації візового режиму для громадян України. Ми над цим питанням працюємо», - заявив Янукович.

При цьому він підкреслив, що також вимагає великої роботи договір про зону вільної торгівлі з ЄС.

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Євросоюзом про внесення змін у договір про спрощення оформлення віз.

18 квітня Європейський парламент дав згоду на набуття чинності Угоди між Україною та Європейським Союзом про спрощення порядку видачі віз громадянам України.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що парламент прийняв майже всі закони, необхідні для завершення виконання першої (законодавчої) фази Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС.

Перехід до другої фази щодо спрощення візового режиму з ЄС повинен був початися у листопаді.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

151