Україна захищала свої національні інтереси, підписуючи доповнення до чинного газового контракту. Про це в інтерв'ю представникам українських ЗМІ заявив Президент Віктор Янукович.

«На ринку часто запитують: хто отримав більшу вигоду - покупець чи продавець? Ми не хочемо в наших відносинах з партнерами вибудовувати лінію «ти - розумний, я - дурень» або навпаки. Кожна держава захищає свої національні інтереси, тому такі домовленості - це компроміс, тобто коли кожна сторона чимось поступається», - сказав Янукович.

На уточнююче запитання журналістів, чим довелося поступитися Україні, Президент відповів: «Росія скоротила поставки газу в Україну, Росії це не вигідно. Ми поставили умови: якщо знизите ціну на газ - поставки збільшаться. Ось і компроміс. Що стосується ГТС, ми хочемо збільшити обсяги прокачування і заробляти на цьому. Вони попросили прозорі умови допуску до ГТС. Ми зараз розглядаємо ці питання, але ми їх розглядаємо з 2003 року. Був час, коли переговори були зупинені, а останнім часом вони перейшли в площину практичної підготовки».

При цьому Глава держави зазначив, що контракт на кредит у розмірі 15 млрд заснований на прозорих умовах.

«Ми ніколи не закладали ніяке майно під кредити. Це прозора схема. Вона заснована на англійському законодавстві, і Мінфін уповноважений приймати рішення лише в умовах українського законодавства. Ви ж не запитували ніколи, на яких умовах влада залучала кошти на фінансових ринках? А ми це робимо щороку. Щорічно є запозичення. Умови цього кредиту є в контракті. Ми будемо платити 5% річних на купон і випустили євробонди, які викуповує Росія», - пояснив Янукович.

Як повідомляв ForUm, Росія розмістить у цінних паперах українського уряду частину своїх резервів з Фонду національного добробуту (ФНД) обсягом $15 млрд.

17 грудня ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» підписали доповнення, яке дає можливість «Газпрому» знизити ціну газу для України майже на третину.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

89
Туфли осень-зима Everest