Президент Росії Володимир Путін заявляє, що члени екіпажу судна Arctic Sunrise, включаючи громадянина України Руслана Якушева, потрапляють під амністію. Про це він сказав на прес-конференції в Москві.

«Що стосується того, що вони зараз можуть потрапити під амністію, я так розумію, що вони під неї потрапляють. Ми не для них це робили, але якщо вони туди потрапляють, значить, ну, добре. Я думаю те, що сталося, повинно бути уроком і повинно нас разом, сподіваюся і організацію Greenpeace, налаштувати на позитивну роботу», - зазначив Путін, повідомляють «Українські новини».

При цьому Путін вважає, що активісти діяли неправомірно.

«Ми готові слухати, але в цьому випадку була інша ситуація: корабель увійшов у нашу виключно економічну зону, вимкнув всі розпізнавальні сигнали, ні на які сигнали наших прикордонників не відповідав. Такий корабель-привид... намагалися висадитися на платформу, але коли спробували їм перешкодити, другий їхній човен почав таранити наших прикордонників. Що це таке? Це нормальна дискусія з приводу захисту природи?» - обурився російський президент.

На його думку, екологічна діяльність часто використовується в неблагородних цілях, шляхом шантажу і викачування грошей з компаній.

Путін також припускає, що дії членів екіпажу судна Arctic Sunrise були спрямовані на те, щоб перешкодити Росії розробляти шельф.

Нагадаємо, Амстердам звернувся до суду у зв'язку з інцидентом у Печорському морі 18 вересня, коли активісти екологічної організації «Грінпіс» спробували піднятися на нафтову платформу «Прирозломна» компанії «Газпром нафта шельф», щоб провести акцію проти нафтовидобутку в Арктиці.

Наступного дня на борт судна екологів Arctic Sunrise висадилися російські прикордонники. Судно під прапором Нідерландів було відбуксовано до Мурманська, а активісти заарештовано за звинуваченням у піратстві. Пізніше справу перекваліфікували на статтю «хуліганство». Всього під вартою опинилися 30 осіб.

Трибунал задовольнив вимоги Нідерландів, постановивши, що судно й екіпаж повинні бути звільнені під фінансові гарантії у розмірі 3,6 мільйона євро.

18 листопада суд у Петербурзі почав відпускати під заставу активістів «Грінпіс» і в кінці листопада відпустив останнього активіста.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

390