Кредит, запропонований Україні Російською Федерацією, вигідніший, ніж пропозиція Міжнародного валютного фонду. Про це в інтерв'ю представникам українських ЗМІ заявив Президент України Віктор Янукович.

«Я думав під час переговорів, як пройти цей складний період не тільки в Україні, але і в світі. І жодна країна не проходить без втрат. І Україна втратила. Але ми захищаємо інтереси українського народу. Ми думаємо про те, щоб не знизити соціальні стандарти. Якщо порівняти умови кредиту (запропонованих МВФ і Росією - Ред.), російський кредит, безумовно, вигідний, тому що нам ніяких додаткових умов Росія не поставила. Все є в контракті», - заявив він.

При цьому він зазначив, що Україна продовжує співпрацю з МВФ, який є партнером нашої країни.

«Безумовно, без політичної волі такі рішення не приймаються. Наша спільна зацікавленість закладена в Дорожній карті, де описані торговельно-економічні відносини між країнами. А, враховуючи історію наших народів,... це є гуманітарною складовою, яку не можна ігнорувати. Російський і український народ - люди, вони хочуть, щоб ми не шукали один в одному щось погане, щоб ми дивилися один на одного з добром і об'єднувалися», - зазначив він.

Нагадаємо, 17 грудня Москві після засідання українсько-російської міждержавної комісії під головуванням президентів України і РФ Віктора Януковича і Володимира Путіна було оголошено про низку домовленостей, зокрема про зниження вартості російського газу для України до 268,5 доларів за тисячу кубометрів.

Президент Російської Федерації Володимир Путін повідомив, що Росія розмістить у цінних паперах українського уряду частину своїх резервів з Фонду національного добробуту (ФНБ) обсягом $15 млрд.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

112